Znane osobistości i ich dzieła

Trzeba przyznać, że polski rynek literacki jest bardzo ciekawy, jeżeli chodzi o książki jakie się tam pojawiają. Nie można jednak pomijać autorów, którzy również stanowią bardzo ciekawy przedmiot zainteresowania. Już od wielu lat można obserwować takie postaci, które nie tylko udzielają się na rynku literackim ale również działają na kilku innych frontach. Jedną z takich postaci jest zdecydowanie Szymon Hołownia.

Dziennikarz, polityk i autor

W ostatnich czasach o tym człowieku zrobiło się bardzo głośno, ponieważ 8 grudnia 2019 roku ogłosił start w najnowszej kampanii prezydenckiej. Czy ma jakiekolwiek szansę? Czas pokaże a historia to udokumentuje. Do tej pory znany był jednak chociażby ze swojej działalności dziennikarskiej. Przez pewien okres był redaktorem działu kulturalnego “Gazety Wyborczej”. Okres 2001 – 2004 to czas redaktora “Newsweek Polska”. W tym czasie pisał również dla tej gazety wiele felietonów. Nie można również pomijać czasu, kiedy pracował „Rzeczpospolitej” jako redaktor działu Plus Minus. Jest również wiele innych gazet, gdzie pan Hołownia publikował swoje artykuły i felietony. Zaliczyć do nich trzeba “Przewodnik Katolicki”, “Machina”, “Wprost”, “Tygodnik Powszechny”. Nie można również pomijać faktu, że pracował on w radiu. Zdecydowana większość kojarzy go jednak z telewizji, gdzie razem z Marcinem Prokopem prowadził program “Mamy Cię” oraz znany i do tej pory emitowany “Mam talent”. Warto również dodać, że Szymon Hołownia znany jest również ze swojej działalności charytatywnej – jest założycielem dwóch fundacji “Kasisi” i “Dobra Fabryka”.

Autor książek

Jednak nie zapominajmy,  że znany ze swego dziennikarskiego kunsztu Szymon Hołownia ma na swoim koncie wiele fantastycznych książek, które współtworzył lub tez był w całości odpowiedzialny za ich powstanie. Jedną z najnowszych jest “Teraz albo nigdy” z 2019 roku, gdzie autor rozprawia się z pewnymi stereotypami w naszym społeczeństwie odnoszącymi się do postrzegania świata. Warte uwagi są również “Boskie zwierzęta” z 2018 roku opowiadające nie tylko o samy człowieku ale również o zwierzętach. Gdzie udają się po śmierci? Hołownia próbuje nam udowodnić, że Bóg jest ze zwierzętami w stałym kontakcie. Do innych znanych dzieł tego autora zalicza się także “Ludzie w czasach Jezusa” z 2017 roku, “36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni” z 2015 roku, “Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe” z 2014 roku, “Bóg, kasa i rock’n’roll ” z 2011 roku napisana razem z Marcinem Prokopem.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com